HVDV0509_046.png





Curriculum vitae Uitgebreid

Hugo Vander Vekens – Beeldhouwer 
°Dendermonde 1933 - België 

Studies: Beeldhouwkunst aan de Academie van Schone Kunsten te Aalst
Pottenbakkersopleiding te Melle

Discipline en thematiek :

  • Beeldhouwkunst – marmer, steen, ivoor, hout, brons en terra-cotta
  • Schilderkunst – olie op doek, acryl op doek, pastel en houtskool op papier
  • Zijn werk is een ode aan de natuur, aan alles wat leeft, groeit, evolueert en niet ‘af’ is, geweven rond de mens. Het zijn vertalingen van emoties
  • Naast zijn vrije expressie maakt hij ook portretten en monumenten

Tentoonstellingen :

Individuele tentoonstellingen :

1965 Gent : Kaleidoscoop
1971 Knokke : De Kobbe
1972 Gent : Kaleidoscoop – Brussel : L’Ecuyer – Brugge : Boudewijnpark
1973 Knokke : De Kobbe
1975 Brussel : L’Ecuyer – Gent : Kaleidoscoop
1976 Knokke : Walt – Gijzegem : Cultureel centrum
1977 Gent : Kaleidoscoop – Knokke : Walt – Menen : Athena
1978 Knokke : Walt – Gent : Bekaert Design
1979 Knokke : Marnixring
1980 Brussel : Galuchat
1981 Menen : Athena
1982 Brussel : Amaryllis
1983 Haasdonk : ’t Poortje
1984 Antwerpen : I.H.D.Bank
1985 Knokke : Walt – Brussel : Randstad – Hasselt : Minolta – Deinze : Museum van Deinze en de Leiestreek
1986 Gent : Alfa Flanders-Hotel met François Glorieux
1987 Sint-Amandsberg : Campo Santo
1988 Gent : Lineart – Gent : Alfa Flanders-Hotel
1989 Gent : Lineart
1990 Lokeren : Di-art – Paris : Vendôme
1991 Paris : Carpe Diem
1992 Maaseik : Den Peroun – Mechelen : Louisa
1993 Gent : Volvo vol – Gent : Alfa Flanders-Hotel
1994 Lede : ’t Hof te Puttens
1995 Gent : P-art – Gent : Parca Design
2004 Deinze : V.D.K.Bank
2009 Sint-Martens-Leerne : Casa 93 Verwondering

Groepstentoonstellingen :

1966-70 Sint-Lievens-Houtem, Vilvoorde, Brasschaat
1972 Antwerpen : Campo
1973 Brussel : L’Ecuyer
1976 Knokke : Scarpoord
1980 Menen : Athena
1983 Antwerpen : Campo – Galmaarden : ’t Baljuwhuis – Evergem : Collectieve
1984 Haasdonk : ’t Poortje – Brussel : Amaryllis
1985 Menen : Athena – Knokke : Casino
1986 Antwerpen : Campo
1987 Kasteel Poeke : 3e Biënnale
1988 Knokke : Casino – Sint-Niklaas : 8e Triënnale – Oldeberkoop NL : Open Stal
1989 Berlare : Gemeenschapsonderwijs – Kasteel Poeke : 4e Biënnale
1990 Gent : Sint-Pietersabdij – Paris : Carpe Diem
1991 Kasteel Poeke : 5e Biënnale
1992 Antwerpen : Campo – Gent : Sint-Pietersabdij – Bachte-Maria-Leerne : een Leiedorp vol beelden
1993 Mechelen : Evira – Lokeren : Di-art – Kasteel Poeke : 6e Biënnale
1994 Kasteel Ooidonk : Ooidonk 94 – Lede : ’t Hof te Puttens – Schelderode : Kunstforum Maaseik : Den Peroun – Torhout : Casa Ristia – Oostende : Forum Galler
1995 Schelderode : Kunstforum – Gent : Alfa Flanders-Hotel – Maaseik : Den Peroun - Dendermonde : Begijnhof – Kasteel Ardooie : Sculptura 95 – Assenede : A(rt
1996 Knokke : Casino – Schoten : Stijl 96 – Gent : Sint-Pietersabdij
1997 Assenede : Pim De Rudder – Gent : Parca-design – Bachte-Maria-Leerne : Een Leie-dorp vol beelden – Aalter Gemeentehuis : 8e Biënnale – Antwerpen : Campo
1998 Antwerpen : Campo – Gent : Parca-design – Tielt : E. Verkest – Sint-Amands : gemeentehuis – Bonheiden : Art-Depot – Assenede : Pim De Rudder – De Pinte 20
1999 Eeklo : Naxos – Melle : Open tuin – Deinze : Sint-Vincentiusinstituut – Hulst NL : Grensbeeld – Borgloon : In Situ – Assenede : Pim De Rudder – Menen : De
2000 Schelderode : Kunstforum – Drongen : Art-tist
2001 Gent : Tele-onthaal – Bachte-Maria-Leerne : Een Leiedorp vol beelden – Menen : De Blauwe Kubus – Kasteel Poeke : 10e Biënnale – Antwerpen : Campo
2002 Hamme : ID+Art – Assenede : Pim De Rudder
2003 Assenede : Pim De Rudder – Bachte-Maria-Leerne : Een Leiedorp vol beelden – Hamme : Beeldenroute Binding – Sint-Martens-Latem : Open Atelier – Kortrijk :
2004 Antwerpen : Campo & Campo – Aardenburg NL : Beeldenroute – Kasteel Ooidonk : Life-style Beurs – Damme : Amaryllis – Dendermonde : O.M. Nieuw gebo
2005 Dendermonde : Biënnale Stadhuis – Dendermonde : Begijnhof Houten beelden
2006 Bachte-Maria-Leerne : Een Leiedorp vol beelden
2007 Kasteel Ooidonk : Life-style Beurs – Haasdonk : ‘Vader’ ’t Poortje – Dendermonde :Het Open Huis – Hamme : ID-Art ‘Embodiment’
2008 Dendermonde : Het Open Huis – Gent : Gent Expo Life-Style Beurs
2009 Dendermonde : Justitiehuis – Kasteel Poeke : 14e Biënnale
2010 Zwijnaarde : Vogels over de vloer

 

Prijzen :

  • Behaalde de Prijs Valerius de Saedeleer en was Laureaat in de pottenbakkerskunst in de Provincie Oost-Vlaanderen.  Hij kreeg een werkbeurs van de Staat in 1977.